UNIFEST 2012 – Festivalul studenţilor din România, 12-22 noiembrie 2012

Cultura, divertismentul, participarea la actul de creație artistică și de întrecere sportivă, participarea la dezbaterile publice cu privire la problemele cu care se confruntă societatea românească acum și în perspectivă, cooptarea studenților la elaborarea de decizii, toate acestea motivează în cel mai înalt grad participarea studenților la un festival dedicat lor în întregime: UNIFEST – Festivalul Studenților din România

Prima ediție a UNIFEST a fost organizată în anul 2001, în București, bucurându-se de mare succes printre studenți, care timp de o săptămână au beneficiat de acces gratuit la teatru, la operă, la cinema, la muzee și expoziții. De la ediția a II-a, Unifest a devenit unul dintre festivaluri studențești din România, fiind așteptat în fiecare toamnă de zeci de mii de studenți din toată țara.

Ajuns la a XI-a ediție, Unifestul este unicul festival studențesc în 2012.

Festivalul se va desfășura concomitent în 17 orașe din întreaga țară: Timișoara, Arad, Oradea, Baia Mare, Cluj-Napoca, Sibiu, Brașov, Tg. Mureș. Tg. Jiu, Craiova, Târgoviște, Pitești, Ploiești, Suceava, Iași, Constanța și București.

PROGRAM Bucureşti

Luni,12.11.2012

8.30-12.00 Campanie de donare de sânge – Campus Studențesc Tei – Cantina UTCB
9.00-17.00 Muzeul Național al Satului „ Dimitrie Gusti”
10.50 Flash-mob – Facultatea de Drept
11.00 Conferința de presă – Facultatea de Drept
11.00 Conferința pe tema “Brâncuși” – Aula Magna, ASE
19.00 Piesa „Sonetele, Câinele, Cerşetorul, Mortul, Excepţia şi Regula” – Teatrul Studențesc “Podul” – Sala Podul, Casa de Cultură a Studenților din București
21.00 Balul Bobocilor – Asociația Studenților Administrație și Afaceri ( A.S.A.A) – Player Club

Marți, 13.11.2012

8.30-12.00 Campanie de donare de sânge – Campus Studențesc Tei – Cantina UTCB
9.00-17.00 Muzeul Național al Literaturii Române
9.00-17.00 Muzeul Militar Național „Regele Ferdinand I”
9.00-17.00 Muzeul Național al Satului „ Dimitrie Gusti”
10.00-17.00 Muzeul Național „George Enescu”
10.00-18.00 Muzeul Național de Geologie
10.00-18.00 Muzeul de Istorie Naturală „Grigore Antipa”
10.00-19.00 Training EquiliTRI – „Dezvoltare personală” www.equilitri.org -Trainer Teolin Codreanu http://www.teolin.codreanu.eu/ – Facultatea de Utiliaj corp C sala de consiliu
17.00 Expoziție foto “Caracterizează-mă!” al “Photometric”, clubul foto al Asociației Studenților la Matematică și Informatică
21.00 Balul Bobocilor – Facultatea de Cibernetică, Statistică și Informatică Economică – Fratelli Club

Miercuri, 14.11.2012

8.30-12.00 Campanie de donare de sânge – Campus Studențesc Tei – Cantina UTCB
9.00-17.00 Muzeul Național al Literaturii Române
9.00-17.00 Muzeul Militar Național „Regele Ferdinand I”
9.00-17.00 Muzeul Național al Satului „ Dimitrie Gusti”
10.00-17.00 Muzeul Național „George Enescu”
10.00-18.00 Muzeul Național de Geologie
10.00-18.00 Muzeul de Istorie Naturală „Grigore Antipa”
10.00-18.00 Muzeul Municipiului București
10.00-18.00 Muzeul Național al Hărților și Cărților Vechi
10.00-19.00 Training EquiliTRI – „Dezvoltare personală” www.equilitri.org -Trainer Teolin Codreanu http://www.teolin.codreanu.eu/ – Facultatea de Utiliaj corp C sala de consiliu
11.00-19.00 Sala de expoziții “Gheorghe Focsa” – Muzeul Național al Satului „Dimitrie Gusti”
19.00 „Madama Butterfly” – Opera Națională București
19.00 “…ESCU” – Teatrul de Comedie
19.30 “Cabina Artistelor” – ARCUB

Joi, 15.11.2012

8.30-12.00 Campanie de donare de sânge – Campus Studențesc Tei – Cantina UTCB
9.00-17.00 Muzeul Național al Literaturii Române
9.00-17.00 Muzeul Militar Național „Regele Ferdinand I”
9.00-17.00 Muzeul Național al Satului „ Dimitrie Gusti”
10.00-17.00 Muzeul Național „George Enescu”
10.00-18.00 Muzeul Național de Geologie
10.00-18.00 Muzeul de Istorie Naturală „Grigore Antipa”
10.00-18.00 Muzeul Municipiului București
10.00-18.00 Muzeul Național al Hărților și Cărților Vechi
11.00-19.00 Sala de expoziții “Gheorghe Focsa” – Muzeul Național al Satului „Dimitrie Gusti”
14.00- 18.00 Management de proiect-Trainer Razvan Ilie
18.15 Seara filmului din ASE – “Toata lumea din Familia noastra” – ASE amfiteatrul 1 19.00 “Giselle”- Opera Națională București
19.00-21.00 Concert simfonic – Ateneul Român – Sala Mare
19.00 “Zăpezile de altă dată” – Teatrul de Comedie
19.00 “Cină cu prietenii” – ARCUB
20.00 Spectacol de Teatru “Pisica verde”, prezentat de UNATC – Sala Podul, Casa de Cultură a Studenților din București
20.00 Spectacol “ Mă tot duc” – Teatrul Mic
21.00 Balul Bobocilor – Asociația Studenților în Drept ( A.S.D.) – Player Club
21.00 Balul Bobocilor – Administrarea afacerilor cu predare în limbă străină – Fratelli Club

Vineri, 16.11.2012

8.30-12.00 Campanie de donare de sânge – Campus Studențesc Tei – Cantina UTCB
9.00-17.00 Muzeul Național al Literaturii Române
9.00-17.00 Muzeul Militar Național „Regele Ferdinand I”
9.00-17.00 Muzeul Național al Satului „ Dimitrie Gusti”
10.00-17.00 Muzeul Național „George Enescu”
10.00-18.00 Muzeul Național de Geologie
10.00-18.00 Muzeul de Istorie Naturală „Grigore Antipa”
10.00-18.00 Muzeul Municipiului București
10.00-18.00 Muzeul Național al Hărților și Cărților Vechi
11.00-19.00 Sala de expoziții “Gheorghe Focsa” – Muzeul Național al Satului „Dimitrie Gusti”
14.00-18.00 Management de proiect – Trainer Razvan Ilie
18.00-22.00 Training -IT Basic – Prin Academia Credis și Start Cariera în IT
19.00 Spectacol „ Veselia nu-i în criză” – Teatrul de Revistă Constantin Tănase
19.00-21.00 Concert simfonic – Ateneul Român – Sala Mare
20.00 Spectacol de Teatru “Stă să plouă”, prezentat de trupa “Go-Play-Art” – Sala Podul, Casa de Cultură a Studenților din București
Spectacol „ O viață în teatru” – Teatrul Mic

Sâmbătă, 17.11.2012

9.00-17.00 Muzeul Național al Literaturii Române
9.00-17.00 Muzeul Militar Național „Regele Ferdinand I”
9.00-17.00 Muzeul Național al Satului „ Dimitrie Gusti”
10.00-17.00 Muzeul Național „George Enescu”
10.00-18.00 Muzeul Național de Geologie
10.00-20.00 Muzeul de Istorie Naturală „Grigore Antipa”
10.00-18.00 Muzeul Municipiului București
10.00-18.00 Muzeul Național al Hărților și Cărților Vechi
11.00-19.00 Sala de expoziții “Gheorghe Focsa” – Muzeul Național al Satului „Dimitrie Gusti”
14.00-18.00 Management de proiect-Trainer Razvan Ilie
14.00 Conferință „Iadiri” – Asociația Tineret ONU (Bismun), lansarea campaniei pentru abolirea armelor nucleare – Casa ONU
18.00 GALA Studentului – Readers Cafe
19.00 Spectacol „ Un rege Lir evreu” – Teatrul Evreiesc de Stat
19.00 “Poker” – Teatrul de Comedie
19.00 “Comedie pe întuneric” – ARCUB
19.00 Spectacol „Interpretul” – Teatrul Mic
19.00-21.00 Recital de pian – Ateneul Român – Sala Mare

Duminică, 18.11.2012

9.00-17.00 Muzeul Național al Literaturii Române
9.00-17.00 Muzeul Militar Național „Regele Ferdinand I”
9.00-17.00 Muzeul Național al Satului „ Dimitrie Gusti”
10.00-17.00 Muzeul Național „George Enescu”
10.00-18.00 Muzeul Național de Geologie
10.00-20.00 Muzeul de Istorie Naturală „Grigore Antipa”
10.00-18.00 Muzeul Municipiului București
10.00-18.00 Muzeul Național al Hărților și Cărților Vechi
11.00-19.00 Sala de expoziții “Gheorghe Focsa” – Muzeul Național al Satului „Dimitrie Gusti”
14.00-18.00 Management de proiect-Trainer Razvan Ilie
11.00 Spectacol „Nuntă cu divorț” – Teatrul Evreiesc de Stat
19.00 “Frumoasa din pădurea adormită” – Opera Națională București
19.00 Spectacol „Teibale” – Teatrul Evreiesc de Stat
19.00 Spectacol „Roman teatral” – Teatrul Nottara
19.00 Spectacol „ Somnoroasa aventură” – Teatrul Mic
19.00 Conferință „Iadiri” – Asociația Tineret ONU (Bismun), lansarea campaniei pentru abolirea armelor nucleare – Casa ONU
21.00 Balul Bobocilor – Asociația Studenților Geografi (A.S.G.)– Fratelli Club

Luni, 19.11.2012

9.00-17.00 Muzeul Național al Satului „ Dimitrie Gusti”
14.00-20.00 NLP-Trainer Andrei Botez-Trainifique
19.00 Spectacol „ Arca lui Nae și Vasile” – Teatrul de Revistă Constantin Tănase
19.00 Spectacol „Născut iarna” – Teatrul Mic
21.00 Balul Bobocilor – Asociația Studenților la Matematică și Informatică (A.S.M.I) – Barletto
21.00 Balul Bobocilor – Asociația Studenților la Istorie “Dacia”(A.S.I.D.) – Player Club
22.00 MISS UNIFEST București – Reyna Club

Marți, 20.11.2012

9.00-17.00 Muzeul Național al Literaturii Române
9.00-17.00 Muzeul Militar Național „Regele Ferdinand I”
9.00-17.00 Muzeul Național al Satului „ Dimitrie Gusti”
10.00-17.00 Muzeul Național „George Enescu”
10.00-18.00 Muzeul Național de Geologie
10.00-18.00 Muzeul de Istorie Naturală „Grigore Antipa”
14.30 -19.00 Public Speaking-Trainer Grigore Borontis
14:00- 20:00 NLP-Trainer Andrei Botez-Trainifique
19.00 Spectacol „ Nuntă cu divorț” – Teatrul Evreiesc de Stat
19.00 Spectacol „Dușmancele” – Teatrul Evreiesc de Stat
19.00-20.00 Stagiunea de marți seară – Ateneul Român – Sala Mică
21.00 Balul Bobocilor – Facultatea de Contabilitate și informatică de gestiune – Fratelli Club

Miercuri, 21.11.2012

9.00-17.00 Muzeul Național al Literaturii Române
9.00-17.00 Muzeul Militar Național „Regele Ferdinand I”
9.00-17.00 Muzeul Național al Satului „ Dimitrie Gusti”
10.00-17.00 Muzeul Național „George Enescu”
10.00-18.00 Muzeul Național de Geologie
10.00-18.00 Muzeul de Istorie Naturală „Grigore Antipa”
10.00-18.00 Muzeul Municipiului București
10.00-18.00 Muzeul Național al Hărților și Cărților Vechi
11.00-19.00 Sala de expoziții “Gheorghe Focsa” – Muzeul Național al Satului „Dimitrie Gusti”
14.30 -19.00 Public Speaking-Trainer Grigore Borontis
18.30-21.00 Confluența Artelor – Ateneul Român – Sala Mare
19.00 MEGA Concert Pasărea Colibri şi Bere Gratis – Sala Palatului
19.00 Spectacol „Carmen” – Teatrul Nottara
19.00 Dezbatere, tema: „Identitate”; Prezentator: Dragoș Preda
21.00 Balul Bobocilor – Asociaţia Studenților în Ştiinţe Politice din Universitatea Bucureşti (A.S.S.P.U.B) Asociatia Studentilor din Academia Tehnica Militarã(AS_ATM) – Fratelli Club
21.00 Balul Bobocilor – Asociația Studenților Geologi și Geofizicieni ( A.S.G.G.) – Chaos Club

Joi, 22.11.2012

9.00-17.00 Muzeul Național al Literaturii Române
9.00-17.00 Muzeul Militar Național „Regele Ferdinand I”
9.00-17.00 Muzeul Național al Satului „ Dimitrie Gusti”
10.00-17.00 Muzeul Național „George Enescu”
10.00-18.00 Muzeul Național de Geologie
10.00-18.00 Muzeul de Istorie Naturală „Grigore Antipa”
10.00-18.00 Muzeul Municipiului București
10.00-18.00 Muzeul Național al Hărților și Cărților Vechi
11.00-19.00 Sala de expoziții “Gheorghe Focsa” – Muzeul Național al Satului „Dimitrie Gusti”
14.30 -19.00 Public Speaking-Trainer Grigore Borontis
19.00 „Turandot” – Opera Națională București
19.00 Spectacol „Roman teatral” – Teatrul Nottara
19.00-21.00 Concert Simfonic – Ateneul Român – Sala Mare
20.00 Spectacol de teatru “Clasa noastră”, prezentat de UNATC, Sala Mare a Casei de Cultură a Studenților din București
21.00 Balul Bobocilor – Asociația Studenților la Construcții din București (A.S.C.B.) – Player Club
21.00 Balul Bobocilor – Facultatea de Finanțe, Asigurări, Bănci și Burse de Valori – Fratelli Club
22.00 MISS UNIFEST România – Blue Night Club

Program Timișoara

Luni, 12.11.2012
19.30 Seară de film – UVT A13

Marți, 13.11.2012
13-14.30 Training – “Curs montan și de aventură” – UVT sala 107

Miercuri, 14.11.2012
13.00 Dezbatere “Reducerea numărului de urși, un beneficiu sau nu?” – UVT A13

Joi, 14.11.2012
13.00 Dezbatere “Reducerea numărului de urși, un beneficiu sau nu? – UVT A13

Vineri, 15.11.2012
8.00-13.00 Donare de sânge – Spitalul Județean

Sâmbată, 16.11.2012
19.00-23.00 Beer pong – Porkis

Duminică, 17.11.2012
10.00-15.00 Campionat de fotbal – Terenuri UVT

Luni, 18.11.2012
10.00-15.00 Campionat de fotbal – Terenuri UVT
18.00 Flashmob – Iulius Mall

Marți, 19.11.2012
18.00 Training – “Pielea grasă cu tendința acneică”- sala 107 UVT

Miercuri, 20.11.2012
8.00-13.00 Donare de sânge – Spitalul Județean

Joi, 21.11.2012
19.00 Balul Bobocilor – Club No Name

Vineri, 22.11.2012
19.00 Seară de film – UVT A 13

Program Cluj

Joi 15.11.2012
9:00 – 17:00 Intrare la Grădina Botanică pe baza carnetului de student
14:00 Treasure – hunt – Casa de Cultură a Studenților
23:00 Party – Club Agronomie

Vineri 16.11.2012
9:00 – 17:00 Intrare la Grădina Botanică pe baza carnetului de student
12:00 Turul ghidat al Clujului – pornire de la Casa de Cultură a Studenților
22:30 Balul Bobocilor Medicinisti – Club Bamboo

Sâmbătă 17.11.2012
9:00 – 17:00 Intrare la Grădina Botanică pe baza carnetului de student
12:00 Dezbaterea “Să ramân, să nu rămân în Romania?” Clădirea Centrală UBB, etaj 1, Amfiteatru Nicolae Iorga

Duminicã 18.11.2012
20:00 Student’ Art – Cazino

Luni 19.11.2012
9:00 – 17:00 Intrare la Grădina Botanică pe baza carnetului de student
19:00 Movie Night – Amfiteatrul de la Facultatea de Chimie și Inginerie Chimică
17:00 Campionat de tenis de masă – Complex Hasdeu, camin 16

Marți 20.11.2012
9:00 – 17:00 Intrare la Grădina Botanică pe baza carnetului de student
17:00 Campionat de biliard – Complex Hasdeu, cămin 16

Miercuri 21.11.2012
9:00 – 17:00 Intrare la Grădina Botanică pe baza carnetului de student
18:00 Training Public Speaking – Casa de cultură a studenților

Joi 22.11.2012
23:00 Balul Dintisorilor de Lapte – Club Bamboo

Program Arad

Luni, 12.11.2012
18:00 Flash Mob – deschidere UNIFEST – Scena talentelor Galleria Mall
20:00 Lansare Lampioane – Culuar extern Galleria Mall
20:30 Beer Pong – Old Lady’s Pub

Marţi, 13.11.2012
10:00 Campionat de Fotbal – Activ Club
12:00 Training Comunicare/Vânzări – Events Room Galleria Mall
12:00 Concurs Tenis de Masă – Scena talentelor Galleria Mall
20:00 Campionat de Poker – Casino Galleria Mall

Miercuri, 14.11.2012
10:00 Campionat de Fotbal – Activ Club
12:00 Training Comunicare/Vânzări – Events Room Galleria Mall
14:00 Campionat de Şah – Scena Talentelor Galleria Mall
18:00 Concurs de Rummy – Chicago Club Galleria Mall
22:00 Unifest Party – Pub Ora de Bere

Joi, 15.11.2012
10:00 Campionat de Fotbal – Activ Club
10:00 Expoziţie de Desen şi Pictură – Events Room & Incinta Galleria Mall
12:00 Worksop Dans – Revolution Studio
14:00 Concurs de Table – Scena Talentelor Galleria Mall
21:00 Karaoke – Pub Ora de Bere

Vineri, 16.11.2012
10:00 Expoziție de desen și Pictură – Events Room & Incinta Galleria Mall
12:00 Concurs de Karting CALIFICĂRI – Pistă Karting Galleria Mall

Sâmbătă, 17.11.2012
10:00 Expoziție de desen și Pictură – Events Room & Incinta Galleria Mall
12:00 Campionat de Paintball
12:00 Tuning & Auto Show – Parcare nivel -1 Galleria Mall
14:00 Concurs de Karting – Finale & Semifinale – Pistă Karting Galleria Mall
18:00 Prezentare de Modă + Flashmob – Scena Talentelor Galleria Mall

Duminică, 18.11.2012.
10:00 Expoziție de desen și Pictură – Events Room & Incinta Galleria Mall
14:00 Treasure Hunt – Start Galleria Mall
17:00 Battle Dance – Scena Talentelor Galleria Mall
20:30 Seară de Bancuri – Old Lady’s Pub

Luni, 19.11.2012
10:00 Donare de sânge – Centrul de Transfuzie Sangvină Arad
12:00 Training Recrutare Companii Multinaționale-Events Room Galleria Mall
16:00 Campionat de Bowling – Bowling Hotel Continental
20:00 Seară de Film – Sediul L.S.U.A.V – Demisol Cămin Nr2.

Marți, 20.11.2012
12:00 Training Recrutare Companii Multinaționale-Events Room Galleria Mall
12:00 O zi cu copii – vizită la o casă de copii instituționalizați din județul Arad
17:00 Concurs de Dart’s – Chicago Club Galleria Mall

Miercuri, 21.11.2012
14:00 Campionat de Biliard – Chicago Club Galleria Mall
21:30 Champions League Night – Pub Ora de Bere

Joi, 22.11.2012
19:00 Balul Bobocilor Universității “ AUREL VLAICU “ Arad – Teatrul de Stat “Ioan Slavici”
22:00 After Party Balul Bobocilor – La Mouche Studio

Program Oradea

Luni, 12.11.2012
09:00 Promovare Unifest – Campus Universitatea Oradea
10:00-14:00 Emitere Legitimație StudCard – Campus U.O. corpul F (Științe Economice)
16:00-18:00 Campionat de fotbal
17:00-23:00 Seară studențească de film – Hollywood Multiplex

Marți, 13.11.2012
10:00-14:00 Emitere Legitimație StudCard – Campus corpul F (Științe Economice)
16:00-18:00 Campionat de fotbal
17:00-23:00 Seară studențească de film – Hollywood Multiplex
20:00 Campionat Darts, Billiard, Cruce, Table – Black&White

Miercuri, 14.11.2012
10:00-14:00 Emitere Legitimație StudCard – Campus corpul F (Științe Economice)
16:00-18:00 Campionat de fotbal – Finală
20:00-05:00 Bobociada Unifest 2012 – Disco No Problem invitați speciali Nick Kamarera feat. Alinka

Joi, 15.11.2012
10:00-14:00 Emitere Legitimație StudCard,– Campus corpul F (Științe Economice)
22:00 Student`s Night – The One

Vineri, 16.11.2012
10:00-14:00 Emitere Legitimație StudCard – Campus corpul F (Științe Economice)
16:00-18:00 Campionat de Bowling – Cinema Cortina – Oradea Shopping City
22:00 Students Party – Avenue Club

Sâmbătă, 17.11.2012
22:00Party încheiere Unifest 2012 – Famous Place

Program Târgu Mureș

Luni, 12.11.2012
08:00 -18:00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul de Artă ; Muzeul de Etnografie și Artă Populară ; Muzeul de Istorie ; Muzeul de Știintele Naturii (detalii pe www.muzeumures.ro)
19:00 – Concerte de muzică de cameră – Filarmonica de Stat din Târgul Mureș ( detalii pe www.filarmonicams.ro)
22:00 – “UNIFEST Grand Opening Party” – Saga Cocktails and Dreams

Marţi, 13.11.2012
08:30 – 11:00 – Acțiunea “Esti student? Mai ai o restanță? ; DONEAZĂ SÂNGE! ” – Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Târgul Mureș
08:00 -18:00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul de Artă ; Muzeul de Etnografie și Artă Populară ; Muzeul de Istorie ; Muzeul de Științele Naturii (detalii pe www.muzeumures.ro)
13:00 – 20:00 – Expoziție de artă studențească ( pictură și fotografie ) – Casa de Cultură a Studenților “Mihai Eminescu”
19:00 – Concerte de muzică de cameră – Filarmonica de stat din Târgul Mureș ( detalii pe www.filarmonicams.ro)
19:00 – Piesa de teatru “Amurgul Burghez” de Romulus Guga, compania “Liviu Rebreanu” – Târgul Național din Târgul Mureș

Miercuri, 14.11.2012
08:30 – 11:00 – Acțiunea “Ești student? Mai ai o restanță? ; DONEAZĂ SÂNGE! ” – Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Târgul Mureș
08:00 -18:00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul de Artă ; Muzeul de Etnografie si Artă Populară ; Muzeul de Istorie ; Muzeul de Științele Naturii (detalii pe www.muzeumures.ro)
13:00 – 20:00 – – Expoziție de artă studențească ( pictură și fotografie ) – Casa de Cultură a Studenților “Mihai Eminescu”
15:00 – 18:00 – Finala la competiția de Darts si Biliard – Rexo Cafe
18:00 – Training : “Comunicare și Relații Publice” – susținut de Monica Harmanescu – Casa de Cultură a Studenților “Mihai Eminescu”
18:00 – Curs de prim ajutor desfășurat în colaborare cu OSMU – Amfiteatrul I al Spitalului Județean Mureș
19:00 – Concerte de muzică de cameră – Filarmonica de stat din Târgul Mureș ( detalii pe www.filarmonicams.ro)
22:00 – Karaoke Party : “Be a star!” – Square #7
Acțiunea “Periajul Corect = Un Zâmbet Perfect” desfășurat în toate clasele a IV – a din Târgul Mureș – Școlile Generale din Târgul Mureș

Joi, 15.11.2012
08:30 – 11:00 – Acțiunea “Ești student? Mai ai o restanță? ; DONEAZĂ SÂNGE! ” – Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Târgul Mureș
18:00 – 22:00 – Semifinala și finala “Cupei de Fotbal UNIFEST Târgul Mureș” – Sala Sporturilor din Târgul Mureș
19:00 – Piesa de Teatru “O Noapte Furtunoasă” de I. L. Caragiale, pusă în scenă de studenții de la UAT
19:00 – Concerte de muzică de cameră – Filarmonica de stat din Târgul Mureș ( detalii pe www.filarmonicams.ro)
08:00 -18:00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul de Artă ; Muzeul de Etnografie și Artă Populară ; Muzeul de Istorie ; Muzeul de Științele Naturii (detalii pe www.muzeumures.ro)
21:00 – Prezentare de Modă – Old City Pub
Acțiunea “Periajul Corect = Un Zâmbet Perfect” desfășurat în toate clasele a IV – a din Târgul Mureș – Școlile Generale din Târgul Mureș

Vineri, 16.11.2012
08:00 -18:00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul de Artă ; Muzeul de Etnografie și Artă Populară ; Muzeul de Istorie ; Muzeul de Științele Naturii (detalii pe www.muzeumures.ro)
16:30 – Piesa de teatru “Valtozatok” de Orkeny Istvan, compania “Tompa Miklos” – Teatrul Național din Târgul Mureș
19:00 – Concerte de muzică de cameră – Filarmonica de stat din Târgul Mureș ( detalii pe www.filarmonicams.ro)
22:00 – Mega Concert – Guess Who – Clubul Tineretului
Acțiunea “Periajul Corect = Un Zâmbet Perfect” desfășurat în toate clasele a IV – a din Târgul Mureș – Școlile Generale din Târgul Mureș

Sâmbătă, 17.11.2012
08:00 -18:00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul de Artă ; Muzeul de Etnografie și Artă Populară ; Muzeul de Istorie ; Muzeul de Știintele Naturii (detalii pe www.muzeumures.ro)
18:00 – Miss Unifest Târgul Mureș – Casa de Cultură a Studenților “Mihai Eminescu”
19:00 – Concerte de muzică de cameră – Filarmonica de stat din Târgul Mureș ( detalii pe www.filarmonicams.ro)

Duminică, 18.11.2012.
08:00 -18:00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul de Artă ; Muzeul de Etnografie și Artă Populară ; Muzeul de Istorie ; Muzeul de Științele Naturii (detalii pe www.muzeumures.ro)
19:00 – Concerte de muzică de cameră – Filarmonica de stat din Târgul Mureș ( detalii pe www.filarmonicams.ro)

Program Sibiu

Luni, 12.11.2012
16.00 Competiții sportive Fotbal, Volei

Marți, 13.11.2012
16.00 Competiții sportive Basket, Tenis de masă

Miercuri, 14.11.2012
16.30 Seară de film- Skyfall Cinema Astra Sibiu

Joi, 15.11.2012
19:00 Invitații la operă-Concert simfonic, Sala Thalia

Vineri, 16.11.2012
Vizitare muzee Sibiu
20.00 Karaoke Oldies Pub

Sâmbătă, 17.11.2012 (Ziua Internațională a studenților)- BALUL BOBOCILOR
19.30 Concurs Miss/Mister Boboc – Cercul Militar
22.00 Afterparty Club Zen
Finala Unifest Olympic Games 2012 Iasi

Duminică, 18.11.2012
19.00 Invitații la teatru – Sala Teatrului Național “Radu Stanca” Sibiu

Luni, 18.11.2012
9.00 Donări de sânge- Centru donare Sibiu

Marți, 20.11.2012
15.30 Exercițiu demonstrativ- prevenirea incendiilor (I.S.U.) – Platoul AFT

Miercuri, 21.11.2012
16.30 Seară de film- Upside Down Cinema Astra Sibiu

Joi, 22.11.2012
20.00 Seară de Folk – Aula AFT
Finala Miss UNIFEST – București

Program Craiova

Luni, 12.11.2012

12.00 – Conferința de presă la Casa de Cultură a Studenților

17.00 – Flashmob în Piața Mihai Viteazu

Marți, 13.11.2012

09.00-17.00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul Olteniei

14.00 – Concurs de Tarnib la Middle Pub

20.00 – Sonete Crepusculare (seară de chitară) la Café Play

Miercuri, 14.11.2012

09.00-17.00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul Olteniei

9.00-12.00 – Ziua mondială antidiabet (testarea glicemiei) la Piața Centrală (Bd. Calea București)

10.00-15.00 – Campanie de informare pentru sănătatea dentară pe esplanada Teatrului Național

20.30 – Bal UNIFEST – Trend Studio

Joi, 15.11.2012

09.00-17.00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul Olteniei

10.00-14.00 – Ziua națională antifumat în Universitatea din Craiova

14.00 – Concurs de Biliard la Club Ambient

20.00 – Devoratorii de Publicitate la Casa Domniței (lângă CCS)

Vineri, 16.11.2012

09.00-17.00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul Olteniei
14.30-18.30 – Training “Time management” în Universitatea de Medicină și Farmacie Craiova- Sala Hol- Medicină Nouă

Sâmbătă, 17.11.2012

09.00-17.00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul Olteniei

10.00 – 18.00 – Campionat de basket, la Sala Voința

10.00 – 18.00 – Campionat de fotbal, la Sala Oblemenco

15.00-19.00 – Training “Scrierea Proiectelor”, sala 464A, în Universitate

18.30 – “O scrisoare pierdută”, Teatrul Național “Marin Sorescu”

23.00 – Karaoke Party în One Pub

Duminică, 18.11.2012

09.00-17.00 – Vizite gratuite pe baza carnetului de student la Muzeul Olteniei

10.00 – 18.00 – Campionat de basket, la Sala Voința

10.00 – 18.00 – Campionat de fotbal, la Sala Oblemenco

11.00 – Dezbatere “Lumea în care trăim”, invitat Andrei Marga, Director al Institutului Cultural Român, la Teatrul Național “Marin Sorescu”

10.00 – 14.00 – Training “Scrierea Proiectelor”, Sala 464A, în Universitate

19.00 – Lansare lampioane- Piata Mihai Viteazul

20.00 – Spectacol de Dans “El Amor”, la Teatrul Liric “Elena Teodorini”

Program Pitești

Luni, 12.11.2012
12.30 Conferință de presă – CCS Pitesti
14:00 Training “ Educație non-formală
16.30 Deschidere competiții sportive

Marţi, 13.11.2012
Desfășurare competiții sportive
11.00 Acțiune de ecologizare
18:00 Intrare gratuită la Planetarium

Miercuri, 14.11.2012
20:00 Balul Bobocilor

Luni, 19.11.2012
8.00 Campanie donare de sânge
Desfășurare competiții sportive
20.00 Seară de Karaoke

Marti, 20.11.2012
14.00 Seminar Antidrog
18.00 Cinemateca Studențească

Miercuri, 21.11.2012
Desfășurare competiții sportive
Premierea competițiilor sportive
19.00 Inchidere oficială UNIFEST , Concert DJ RYNO.

Program Ploiești

Luni, 12.11.2012
11:00 Deschidere UNIFEST
12:00 Campionat de Fotbal

Marţi, 13.11.2012
12:00 Campionat de Baschet
12:00 Campionat de Fotbal

Miercuri, 14.11.2012
20:00 Cinema Day

Joi, 15.11.2012
20:00 Balul Bobocilor – Club Puff

Vineri, 16.11.2012
Training Public Speaking/Presentation Skills – AP10

Sâmbătă, 17.11.2012
Training Public Speaking/Presentation Skills – AP10

Duminică, 18.11.2012.
19:00 Dezbatere – “ Cum este privit studentul de către profesor”

Luni, 19.11.2012
12.00 Campionat de Șah – corpul A

Marti, 20.11.2012
12.00 Campionat de Table – corpul A

Miercuri, 21.11.2012
12.00 Dezbatere – “Metode de contracepție” – AP 9

Program Iasi

Luni, 12.11.2012
12.00 Conferință de presă – Universitatea “Petre Andrei”
14.00 Flashmob – Parcarea Iulius Mall
14.00 – 16.00 Sesiune în 30 min – Facultatea de Construcții – UTI
15.00 Concurs StudIStur
21.00 Concert de deschidere ( Invitați: PINHOLES, DESCANTEC) – Academy Pub

Marți, 13.11.2012
8.00-14.00 Campanie donare de sânge – CARAVANA MOBILA – corp B – UAIC
12.00-14.00 Sesiune în 30 min – Facultatea de Construcții – UTI
18.00 Seara psihologului practician – amf. D206,corp D – UAIC
16.00 Conferința: Siria și conflicte din Orientul mijlociu (Invitați: prof. dr. Mihail Baciu, dr. Paul Nistor, lector dr. Ionut Nistor, dr. Catalin Trofin) – aula UPA
20.00 Balul Bobocilor Facultatea de Informatică – Club Queens

Miercuri, 14.11.2012
14.00 Dezbatere: “ Studentul de azi, inginerul de mâine” – Rectorat UTI
12.00-16.00 Sesiune în 30 min – Facultatea de Construcții – UTI
10.00-16.00 StudIStur
17.00-20.00 Tramvaiul voluntariatului – Traseu( Rond Agronomie – Tg. Cucu)
21.00 Concert ZVI- ( Invitați: Click Life, Descântec, Moldavia Folk) – Hunter’s Pub

Joi, 15.11.2012
10.00-12.00 Vizită la Planetariu (UAIC)
12.00-14.00 Vizită la Muzee ( Muzeul de Științe Naturale)
20.00 Concert Folk ZVI – ( Invitat: Ciprian Cotruta) – Cămin T3-4 campus Tudor Vladimirescu
20.00 Balul Bobocilor Facultatea de Istorie + Tehnologia Constucțiilor de Mașini – Club Queen’s
20.00 Balul Bobocilor Facultatea de Educație Fizică și Sport – Club Skye

Vineri, 16.11.2012
10.00-14.00 Vizită la Muzee (Muzeul Unirii, Muzeul M.Kogălniceanu, Muzeul Poni Cernătescu)
10.00-16.00 LAN PARTY – Concurs FIFA 2013 X-Box – Iulius Mall
10.00-18.00 Finala Națională UNIFEST OLIMPIC GAMES – Baza Sportivă DECATHLON
19.00 Concurs – Miss UNIFEST Iași – CCS Iași, Sala Gaudeamus
20.30 Concert FĂRĂ ZAHĂR, Descântec, – CCS Iași, Sala Gaudeamus

Sâmbată, 17.11.2012
11.00-14.00 Vizită la Muzee ( Muzeul UAIC, Muzeul de Științe Naturale)
10.00-12.00 Tur ghidat al Iașului
10.00-16.00 LAN PARTY – Concurs DOTA – StarNet
10.00-18.00 Finala Națională UNIFEST OLIMPIC GAMES – Baza Sportivă DECATHLON
14.00 Campanie de ecologizare “Operațiunea: Luna în Tudor” – Campus Tudor Vladimirescu
22.00 Bal mascat în pijamale (Invitați: Moldavia Folk) – Club Glam

Duminică, 18.11.2012
10.00-14.00 Vizită la Muzee (Muzeul Sadoveanu, Casa Pogor)
10.00-12.00 Tur ghidat al Iașului
10.00-16.00 Finala Natională UNIFEST OLIMPIC GAMES – Baza Sportivă DECATHLON
10.00-16.00 LAN PARTY – Concurs NFS MW – StarNet
20.00 Liga se prezintă! – CCS Iași, Sala Gaudeamus

Luni, 19.11.2012
19.00 Seara filmului studențesc – campus Tudor Vladimirescu, Cămin T7
21.00 Spectacol de teatru – – Piesa ”O noapte furtunoasă” de I.L.Caragiale (Teatrul Ludic, Teatru’ntre cămine) – Casa de Cultură Mihai Ursachi
22.00 Studenții au talent – CCS Iași

Marți, 20.11.2012
8.00-14.00 Campanie donare de sânge – CARAVANA MOBILA – Campus Tudor Vladimirescu
18.00 Dezbatere studențească – corp B – UAIC
18.00-20.00 Seara filmului istoric – UAIC
20.00 Balul Bobocilor – Facultatea de Chimie + Construcții
21.00 Folk’n Iași – Dublin Pub

Miercuri, 21.11.2012
18.00 Festivalul FILMStud – Seară de Publicitate – CCS Iași, Sala Gaudeamus
20.00 Balul Bobocilor – Facultatea de Geografie și Geologie – Dublin Pub

Joi, 22.11.2012
20.00 Festivalul FILMStud – Seara de animație – Teatru Fix, Cuza Vodă nr.10
22.00 Petrecere de încheiere – UNIFEST 2012

Program Constanta

luni, 19/11/2012
– Campanie de donare de sange, Centrul Regional de Transfuzii Sanguine Constanta
– O seara la cinema, TOMIS MALL

marti, 20/11/2012
– Campanie de donare de sange, Centrul Regional de Transfuzii Sanguine Constanta
– Campionat de Tenis de masa, langa Facultatea de Constructii

miercuri, 21/11/2012
– Campionat Bowling, B-dul MAMAIA (zona Sat Vacanta)
– Campionat Biliard, B-dul MAMAIA (zona Sat Vacanta)

joi, 22/11/2012
– Karaoke, Bourbon House (Puskin)

vineri, 23/11/2012
– Campionat Fotbal, Sala Sporturilor ALBATROS

sambata, 24/11/2012
– vizitarea institutiilor de cultura din municipiul Constanta

duminica, 25/11/2012
– vizitarea institutiilor de cultura din municipiul Constanta

Sursa: www.unifest.ro

Leave a Reply