Tehnologia Petrolului şi Petrochimie

Universitatea Petrol-Gaze Ploiesti
Universitatea Petrol-Gaze Ploiesti

Conducere

Decan Prof. dr. ing. Paul Roşca
Tel: +40 244 576211
Fax +40 244 575847
E-mail: prosca@upg-ploiesti.roProgram de audienţe:Marti, 1130-1300

Joi, 1400-1500

Prodecan Prof.dr.ing. Ion Onuţu
Tel: +40-244-573171/int.271
Fax +40-244-575847
E-mail: ionutu@upg-ploiesti.ro 
Prodecan Conf. dr. ing. Daniela Popovici
Tel: +40 244 573171 /int.166
Fax +40 244 575847
E-mail: dana_p@upg-ploiesti.ro 

 

Program cu studenţii 

 

 

Secretariat facultate

Luni – Joi        1300 – 1500
Secretar şef Maria Nedelcu
  Telefon: +40-244-576211 Fax +40-244-575 847
Secretar Elena Gilca
  Telefon: +40-244-576211 Fax +40-244-575 847

Consiliul Facultăţii:

Nr. crt. Grad didactic, nume, prenume Telefon e-mail
1 Prof. dr. ing. Bolocan Ion +40-244-573171/280 ibolocan@upg-ploiesti.ro
2 Prof. dr. ing. Ciuparu Dragos +40-244-573171/279 dciuparu@upg-ploiesti.ro
3 Prof. dr. chim. Neagoe Stelian +40-244-573171/192 sneagoe@zappmobile.ro
4 Prof. dr. ing. Onuţu Ion +40-244-573171/271 ionutu@upg-ploiesti.ro
5 Prof. dr. ing. Oprea Florin +40-244-573171/193 florin@oprea.org
6 Prof. dr. chim. Pântea Octav +40-244-573171/192 poctav@upg-ploiesti.ro
7 Prof. dr. ing. Roşca Paul +40-244- 573171/159 prosca@upg-ploiesti.ro
8 Prof.dr.ing. Stănică Ezeanu Dorin +40-244-573171/160 dorsta@upg-ploiesti.ro
9 Conf. dr. ing. Patrascioiu Cristian +40-244-573171/131 cpatrascioiu@upg-ploiesti.ro
10 Conf. dr. ing. Popovici Daniela +40-244-573171/166 dana_p@upg-ploiesti.ro
11 Asist.dr.fiz. Baciu Anca +40-244-573171/116  
12 Şef lucr.dr.ing. Bogatu Liana +40-244-573171/160  
13 Şef lucr. dr. ing. Camenita Alexandru +40-244-573171/283 alcamenita@upg-ploiesti.ro
14 Şef lucr.dr. ing. Cursaru Diana +40-244-573171/216 dianapetre@upg-ploiesti.ro
15 Şef lucr.ing. Duşescu Cristina +40-244-573171/162 cdusescu@upg-ploiesti.ro
16 Prep.ing. Fendu Elena +40-244-573171/193  
17 Şef lucr.dr.ing. Traian Jugănaru +40-244-573171/207  
18 Şef lucr.dr.ing. Neagu Mihaela +40-244-573171/193 mpetre@upg-ploiesti.ro
19 Şef lucr. dr. ing. Negoita Loredana +40-244-573171/266 lorido01@yahoo.com
20 Şef lucr.dr.chim. Mihai Sonia +40-244-573171/285 smihai@upg-ploiesti.ro
21 Asist.dr.fiz. Baciu Anca +40-244-573171/116  
22 Breyeanu George – student    
23 Ciobanu Mădălina – student    
24 Dudu Gabriela – student    
25 Ene Constanţa – student    
26 Ghiţă Dănuţa – student    
27 Mociorniţă Georgiana – student    
28 Paraschiv Liliana – student    
29 Stănică Iulian – student    

Specializări

Studii de lungă durată: 4 ani Prelucrarea Petrolului şi Petrochimie
  Informatică Industrială
  Ingineria şi Protecţia Mediului în Industrie
Învăţămant cu frecvenţă redusă: 4 ani: Ingineria şi Protecţia Mediului în Industrie
Studii de masterat: 1.5 ani Tehnologii avansate în ingineria protecţiei mediului
  Inginerie chimică asistată de calculator pentru rafinării şi petrochimie
  Tehnologii avansate în prelucrarea petrolului
Studii de masterat: 2 ani Controlul calităţii produselor şi a factorilor de mediu