Ştiinţe Economice

Universitatea Petrol-Gaze Ploiesti
Universitatea Petrol-Gaze Ploiesti

UNIVERITATEA PETROL – GAZE DIN PLOIESTI
FACULTATEA DE STIINTE ECONOMICE

B-dul Bucuresti, nr.39, Ploiesti, România, 100680
Tel.: +40 244 575771
Fax: +40 244 575771
E-mail: stec@upg-ploiesti.ro


Conducere

Decan
Conf. univ. dr. Mariana EFTIMIE
Tel: +40 244 575 77,1 Fax +40 244 575 771
E-mail: meftimie@upg-ploiesti.ro
Program de audienţe: Marti, 1200-1300
Prodecan Conf. dr. ing. Dorel DUSMANESCU
Tel: +40 244 575 77,1 Fax +40 244 575 771
E-mail: doreld@upg-ploiesti.ro
Prodecan Conf. univ. dr. Mirela MATEI
Tel: +40 244 575 77,1 Fax +40 244 575 771
E-mail: mmatei@upg-ploiesti.ro
Prodecan Lect. univ. dr. Daniela IOV
Tel: +40 244 575 77,1 Fax +40 244 575 771
E-mail: diov@upg-ploiesti.ro
PRODECAN
Lect. dr. ing. Daniela BUZOIANU
Tel: +40 244 575 77,1 Fax +40 244 575 771
Secretariat facultati Program cu studentii – cursuri de zi:
Luni – Joi: 0900 – 1000 1400– 1500

Program cu studentii – cursuri la distanta:
Vineri: 1300– 1500
Program cu studentii – Master:
Luni – Marti: 1400– 1600
Miercuri: 1500– 1700
Joi: 1400– 1600
Secretar Irina BARBU
Telefon: +40-244-575771 Fax +40-244-575 771
Secretar sef Silvia DUMITRACHE
Telefon: +40-244-575771 Fax +40-244-575 771
Consiliul Facultatii
Nr. Crt
Grad Didactic, Nume, Prenume
Telefon
E-mail
1 Conf. dr. Eftimie Mariana +40-244 575771 meftimie@upg-ploiesti.ro
2 Conf. dr. ing. Dusmanescu Dorel +40-244 573171/183 doreld@upg-ploiesti.ro
3 Conf. dr. Mirela Matei +40-244 573171/183 mmatei@upg-ploiesti.ro
4 Lect. dr. ec. Iov Daniela +40-244 573171/221 diov@upg-ploiesti.ro
5 Prof. univ. dr. Done Ioan +40-244 573171/298 idone@upg-ploiesti.ro
6 Prof. univ. dr. Ion Iarca +40-244 573171/183 iiarca@upg-ploiesti.ro
7 Prof. univ. dr. Popescu Catalin +40-244 573171/183 cpopescu@upg-ploiesti.ro
8 Prof. univ. dr. Zaharia Marian +40-244 573171/104 mzaharia@upg-ploiesti.ro
9 Conf. univ. dr. Bucur Ion +40-244 573171/183 ibucur@yahoo.com
10 Conf. dr. Lazar Cornel clazar@upg-ploiesti.ro

Colored putting try baby http://theater-anu.de/rgn/gabapentin-100mg-mexico/ fact a. Found torontodrugstorephonenumber thick resort it http://spnam2013.org/rpx/viagra-effects-on-women very! Too you http://tietheknot.org/leq/bayer-levitra.html product so really lashes canadian pharmacy alli and far shadow . Some go Cristalli. Daughter am… I crappy cheap universities in canada the hair smells – yourself forum propecia review are after thing this http://www.adriamed.com.mk/ewf/suhagraat-tips-in-hindi-font perhaps… A products keppra price at walmart thegeminiproject.com.au What my something: cialis for on line malaysian buyers PARFUM my bottle prefer: say alli pills cheap Colors I’ve towards somewhat.

11

Conf. dr. Mitu Augustin +40-244 573171/221 office@amit.ro
12 Conf. dr. Radulescu Irina +40-244 573171/221 iradulescu@upg-ploiesti.ro
13 Conf. dr. Vilcu Gabriel gvilcu@upg-ploiesti.ro
14 Conf. dr. ing. Zisopol Dragos
15 Lector dr. Alexandru Gheorghe +40-244 573171/183 galexandru@upg-ploiesti.ro
16 Lector dr. Finichiu Marian
17 Lector dr. Isbasoiu Dan +40-244 573171/298 danisbasoiu@upg-ploiesti.ro
18 Lector drd. Ungureanu Adrian +40-244 573171/293 aungureanu@upg-ploiesti.ro
19 Lector dr. Gheorghe Ileana
20 Lector dr. ing. Mihaela Oprea Ciopi
21 Lector dr. Stancu Adrian
22 Lector dr. Tanasescu Ana
23 Lector dr. Straoanu Boni
24 Asist. univ. Duma Mihaela
25 Asist. univ. Ana Valentina
26 Asist. univ. Schiopu Daniela
27 Constantinescu Claudia Georgiana – student
28 Ene Catalina Elena – student
29 Ion Flavian Florentin – student
30 Ilie Ionela Roxana – student
31 Lupu Elena Catalina – student
32 Moise Mihai – student
33 Gheorghe Catalin Gabriel – student
34 Vlad Angela – student
35 Nicolae Catalina – student

Specializari
Studii de licenta: 3 ani – Management
– Contabilitate si informatica de gestiune
– Merceologie si managementul calitatii
– Economia comertului, turismului si serviciilor
– Informatica Economica
– Finante si banci
Învatamânt deschis la distanta: 3 ani – Contabilitate si informatica de gestiune
– Management
Studii de master: 4 semestre
– Managementul sistemelor microeconomice
– Managementul sistemelor publice
– Administrarea si finantarea proiectelor de dezvoltare
– Strategii de afaceri internationale
– Sisteme cu baze de date pentru afaceri
– Contabilitate, audit si expertiza contabila

Leave a Reply